پرفسور مریم میرزاخانی به جهان راز پرواز کرد


سایت ورقا مراتب همدردی و همدلی خود را برای پرواز ریاضی دان و دانشمند شهیر و جوان به جهان پنهان ابراز می دارد و این واقعه مؤلمه را به همسر و فرزند خردسالش به پدر و مادر عزیزش و به جهان دانش و فرزانگان کره خاکی تسلیت می گوید. 

روانش شاد و درجاتش عالی.

سال تحصیلی نو فرخنده باد

دانش آموزان عزیز سال تحصیلی جدید مبارک باد شاید هرگز در این تاریخ دویست ساله ی ما شرایط اجتماعی تا این حد متلاطم و أسفبار نبوده است درس خواندن در این شرایط برای همه دشوار است اما در این میان این تنها عشق و انگیزه ی شرشار شماست که میتواند از ورای این معضلات عبور کرده و اینده ی درخشان ایران عزیز را شکل دهد و چهر ه ش را دگرگون سازد جانتان خوش و سرشار از مهر ایزد پا ک باد بزودی با تغییر و بروز سازی سایت باستقبال شما میائیم. درود ورقا

گفتگو ی دانش آموز بهائی با سه نماینده ی مجلس

 چهارشنبه 17 دسامبر 2014 رها بوشهری، شهروند خبرنگار- تهران
گفت و گوی یک دانش‌آموز بهایی با سه نماینده مجلس
من دانش آموز سال سوم دبیرستان هستم. نمره های درسی ام عالی هستند. معلم هاینم امیدوارند در کنکور سال آینده اسمم را در فهرست نفرات برتر ببینند اما خودم می دانم که حتی اگر جزو بهترین رتبه‌ها هم باشم، باز در دانشگاه های ایران جایی برای من نیست؛ مثل خواهرم که در «دانشگاه بهشتی» دانشجوی معماری بوده و سال دوم دانشگاه اخراج شده است.

پاسخ به تهامات

نگاهی به سخنان آقای سید کاظم موسوی در مصاحبه با خبرنگار  تسنیم

جناب آقای سید کاظم موسوی محقق محترم، مصاحبه شما با خبرگزاری تسنیم را امروز، 13 ماه اوت 2014 برابر با 22 مرداد 1393 مطالعه کردم. چون امکان دارد عده ای ناآگاه به ادعاهای شما شک کنند و خدای نخواسته شما را به جعل، دروغ پردازی وتشویش اذهان عمومی  متهم کنند، لازم دیدم برای رفع هر گونه سئوتفاهمی از خوانندگان سئوالاتی رااز حضورتان جویاشوم  . جوابهای شما می تواند  کمک به رفع سوءتفاهمات به نماید  من سئوالات را از متن مصاحبه شما ودر گیومه گذاشته  ام امیدوارم که مرا و مشتاقان دیدن این اسناد را در انتظار نگذارید. اجر شما عندالله.

سال تحصلی جدید بر همه دانش آموزان، حتی در تبعیض مبارک باد

  دانش آموزان عزیز امید های جاودان ایران زمین قدم بر ساحت مدرسه با آغاز فصل طلائی پائیز بر شما و معلمان و همه ی مسؤولین آموزشی مبارک بادخاطرات ارزشمند دوران تحصیل همواره از شیرین ترین خاطرات زندگانیست از فضای کلاس درس تا شکل و شمایل میز و نیمکت و صندلی های جور باجور، نقشها و پوستر های روی دیوار، لبخند حیات بخش معلم و مانند اینها، تا پایان عمر با ما سخن میگویند. چهره ی بعضی از دوستانی را که با آنان در این سالیان انس میگیریم تا پایان حیات فراموش نمی کنیم. یاد معلمین دلسوز که در شکل گیری بخشی از شخصیت ما نقش داشته اند از یاد نخواهد رفت....

تبعیض تحصیلی در کشور عزیزمان ایران هنوز بیداد میکند

شادان شیرازی دخترکی ریز نقش رتبه ی 113 کنکور ریاضی، پهنه ی تبعیض تحصیلی در ایران را به چالش می کشد. این ظلم ها در آستانه ی باز گشائی مدارس، سبب خواری و شرمساری مردم شریف ایران و دارای تبعات روانی منفی است که در حافظه ی تاریخی این کشور پهناور با سابقه ی درخشان گذشته که اکنون لکه دار شده است، باقی میماند و روح بلند همتی و آزادگی را در هویت ایرانیان می کشد و اعتماد بنفس و عزت و شرافت مردم این سرزمین را به ذلت میکشاند. عجیب است که مسؤالان قادر بفهم عمق فاجعه ی که با ظلم خود میآفرینند نیستند. با هم ببینیم: http://manototv.com/news/8ssenw/news15385

در پاسخ به سوء تفهّم حجت الاسلام روزبهانی

کنکاشی در متن سخنرانی حجت الاسلام روزبهانی

مدیر گروه انحرافی مرکز تخصصی کلام وادیان حوزه قم

که در برنامه (شب آسمانی) توسط خبر گزاری فارس

به تاریخ چهاردهم اردیبهشت 1393 منتشر شدهآقای روزبهانی معتقداست که:

 بهائیت فرقه است و من با اطمینان کامل می گویم بهائیت نسخه تجویز شده از سوی جهان استعمار برای سر زمین شیعی ایران است

این بچه که بچه ی بهائی ست

 شعری طنز در باره ی اتهاماتی که منجر به اخراج و آزار دانش آموز بهائی میشود.

با سپاس از هادی خرسندی :

این بچه که بچه ی بهائی ست

این بچه که بچه ی بهائی ست
در مدرسه چهارِ ابتدائی است
امسال معلم کلاس اش
یک مردک ریشو و عبائی ست
گفته ست که: این حرام لقمه،

چگونه شیرو خورشید سرخ ایران حذف شد؟

 

10 تير  |  هلال احمر جای آرم شیر و خورشید سرخ را گرفت

تاریخ ایرانی: در روز ۱۰ تیر ۱۳۵۹ آرم «جمعیت شیر و خورشید سرخ» به «هلال احمر» تغییر کرد.

 

جمعیت شیر و خورشید سرخ نخستین سازمان خیریه ایران بود که عهده‌دار وظایف مهم و متعددی در مسائل مربوط به امدادرسانی در حوادث غیرمترقبه و امدادی، تأسیس بیمارستان و درمانگاه، تهیه دارو و تجهیزات پزشکی، تربیت پرستار، نگهداری از کودکان بی‌سرپرست، ارائه برنامه‌های ویژه برای جوانان و برخی فعالیت‌های عمرانی در داخل و خارج از کشور بود. این جمعیت در سال ۱۳۰۱ شمسی با کوشش و پیگیری دکتر امیراعلم تنظیم و تاسیس شد.

 

شکستن یک تابوی فرهنگی

http://news.gooya.com/politics/archives/2014/05/179483.php

چهارشنبه 17 اردیبهشت 1393 

شکستن یک تابوی فرهنگی؟ ه - مهرپور

در سالهای پر آشوب بعد از شهریور۲۰ گروه های مختلف اسلامی مجدداً مجال تاخت و تاز و فعالیّت یافته بودند. این بنیادگرایان اسلامی با تمام امکانات بر علیه دگراندیشان مذهبی و سیاسی برخاسته بودند. روزنامه ها و مجلّات متعدّد و کتب و نشریات فراوان به چاپ رسانده و خصوصا بر علیه بهائیان (به اصطلاح خویش فرقۀ ضالّۀ مضلّه) ردّیه ها و مقالات مختلف نوشته و منتشر می ساختند و بدین وسیله عِرق تعصّب عامّه را برانگیخته و برای بهائیان مزاحمت ایجاد می کردند تا جائی که در چند شهر منجمله شاهرود دست به کشتار بهائیان بی آزار زدند و در کاشان یک پزشک مشهور- دکترسلیمان برجیس- را با ضربات چاقو به قتل رساندند.