ابلاغات

تبریک ورقا به دانش آموزان عزیز

 دانش آموزا و پدران و مادران و معلمین گرامی

عید نوروز و بهار دل افروز بر همه ی شما عزیزان فرخنده و مبارک باد. امیدواریم  در سال جدید حوادث ناگوار گذشته تکرار نشود و مردم عزیز کشور ما که لایق بهترین نعمتهای دنیا هستند بهره و نصیب خود را از درگاه خداوند بزرگ دریافت کنند و کامیاب و سرافراز شوند.

حضرت عبدالبهاء به ايرانيان عزِيز عيد نوروز را تبريک ميگويد.

دانش آموزان عزيز سال نو بر شما مبارک بهار فرخنده باد

 برای شما دو تبريک عيد از حضرت عبدالبهاء دارم آنها را بدقت بخوانيد و خود را برای روزی نو و روزگاری نو و خدمتی تازه به ايران عزيز آماده کنيداميد است سال 1391 سال شادکامی و پيروزی باشد.و بياد داشته باشيد که حضرت عبدالبهاء در اين عيد فرخنده و در هر عيد نوروزی خود را در کنار ما ميدانند و ايران را عزيزترين و محترم ترين کشورهای دنيا ميخواهند.

سخنرانی حضرت عبدالبهاء در باره عيد نوروز:

از عادات قديمه است که هر ملّتی از ملل را ايّام سرور عمومی است که جميع ملّت در آنروز سرور و شادمانی کنند

تربيت 3500 نفر خطيب برای فرقه های نو ظهور!

پرورش يا "يورش" خُطبا و كارشناسان ديني

 

در رسانه هاي گروهي ايران اخيراً گزارشهائي منتشر شده كه بر تصميم مقامات رسمي مذهبي با نوع جديدي از مبارزه با فرقه هاي نوظهور و بهائيت حكايت مي كند. از آن جمله امام جمعه اردبيل از تربيت 3500 نفر خطيب در اين مورد خبر مي دهد و رهبر جمهوري اسلامي از نفوذ افكار و انديشه هاي منحرف حتي در بين جامعه علميه قم سخن مي گويد و در اين راستا به ضرورت تربيت هزاران خطيب و كارشناس براي مقابله و مبارزه با آن تأكيد مي ورزد.

شادباش ورقا به دانش آموزان عزیز ایران

 

دانش آموزان عزیز و خستگی ناپذیر

نوروز باستانی بر شما فرزندان راستین ایرانی و همه کسانی که نوروز را جشن میگیرند فرخنده باد

ورقا برای شما در این سال جدید بخش تازه ای را با نام نشریات اینترنتی ورقا آماده کرده است که تا پایان فروردین تقدیم میشود

جانتان خرم از بوی خوش بهاران باد 

تابستان و برنامه های کمک آموزشی

تابستان و برنامه های کمک آموزشی

دانش آموزان عزیز
سال گذشته برای شما مطلب مفصلی نوشتم که چطور از تابستان خود استفاده کنید. ضمن اینکه مطالب سال گذشته اکنون هم مفید است، اما می خواهم امسال برای شما از امکانات کمک آموزشی و تقویتی که می تواند شما را در دروسی که ضعیف هستید یاری کند، خبر دهم. برای این کار شما می توانید به سایت انتشارات مدرسه مراجعه کنید و از آنجا مطالب و دروس و موضوع هایی را که لازم دارید انتخاب کرده و خریداری نمائید.

با مراجعه به این آدرس http://www.borhanpub.com/index.aspx?siteid=1&pageid=140 شما می توانید از امکانات این سایت برخوردار شوید و کتاب های کمک درسی مورد نظر خود را در پایه های پيش دبستاني، دبستان، راهنمايي، دبيرستان، پيش دانشگاهي و عمومي بیابید.

این نوشته اسم ندارد

این نوشته اسم ندارد
ساقی یزدانی

بعضی از معلم ها در مدرسه گیج شده اند، وجدان درد گرفته اند، آیا باید دروغ های كتاب های درسی را تدریس كنند؟ آیا باید ذهن نوجوانان مملكت را از دروغ پر كنند؟ آیا این خیانت نیست؟ همین نوجوانان هستند كه روزی در این كشور، قدرت را به دست خواهند گرفت. بزرگی گفته: خیانت است اگر قدرت به كسی بدهی اما دانش را از او دریغ كنی. معلمین مانده اند معطل كه به كشورشان خیانت كنند یا نه؟بعضی از معلم ها گیج نشده اند، چون خودشان از آن دست كسانی بوده اند كه از كودكی ذهن شان با دروغ، انس گرفته.

ورقا

همراه با غرش توپهائی که از سرزمین جاویدان ایران ، آغاز سال 1387 خورشیدی را به جهانیان مژده میدهند ، « ورقا » ارگان دفاع از حقوق دانش آموزان ایرانی بهائی، آمدن بهار تازه را به عموم هم میهنان ، شاد باش و تهنیت میگوید. و از کران تا کران این سرزمین مقدّس ، به همه دانش آموزان ایران زمین ،  به همه آزادگان و فرزانگان و به همه آنانیکه قربانی ظلم و تبعیض هستند ، افتتاح سایت « ورقا » را با قلبی سرشار از سرور اعلام میدارد و تولد این پایگاه امید بخش را در جهان روشنگری و دفاع از قربانیان بی دفاع ، تبریک میگوید.

این اعلام خجسته در« جشن روزه » یا عید صیام که به تاریخ بهائی، مقارن با اولین روز نوروز است ، فرخنده و مبارک باد . 

  

این لوح مبارک حضرت عبدالبهاء خطاب  ایادی عزیز امرالله جناب ملاّ علی اکبر است که آنرا «ورقا»  در سال جدید تقدیم میدارد به همه دانش آموزان عزیز ایران:

    جناب مسجون سلاسل و اغلال در سبیل حضرت ذی الجلال ...ملاحظه فرمایند:

هو الابهی

ای ناطق به ثنای حضرت یزدان

در موسم زمستان  آنچه طغیان طوفان شدیدتر  و باران و بوران عظیم تر   در فصل نو بهار گلشن و گلزار طراوت و لطافتش بیشتر گردد  و حلاوت و زینت چمن و لاله زار زیادتر شود  گریه ابر سبب خنده گل گردد  و دمدمه رعد نتیجه اش زمزمه بلبل شود و شدت برد جمال ورد به بار آورد   و طوفان سرد  باغ را به شکوفه های  سرخ و زرد بیاراید اریاح شدید منتجّ نسائم لطیف گردد و باد صبا شمیم گل حمرا گیرد  سفیدی برف  سبزی چمن شود   و افسردگی خاک  شکفتگی نسرین و نسترن گردد و پژمردگی شتا تری و تازگی بهاری شود و شدت سرما اعتدال هوا گردد سرو ببالد فاخته بنالد بلبل بخواند گل چهره برافروزد لاله ساغر گیرد نرگس مخمور گردد بنفشه مدهوش شود اشجار سبز و خرم شود و اوراق طراوت جوید ازهار بدمد اثمار نمودار شود گلشن مجلس انس شود و چمن محفل قدس گردد جمیع این فیوضات و تجلیات بهار اثر مصیبات زمستان است و کلّ سرور و حبور گلشن و گلزار از اثر برودت فصل شتا  لهذا ای اسیر سلاسل و اغلال ورهین و ثیق و سجن در راه پروردگار اگر چه در بلایای شدیده افتادی و در رزایای عظیمه گرفتار شدی کاس بلا نوشیدی و زهر ابتلا  چشیدی بسا شبها که از ثقل اغلال نیارمیدی و بسا روزها که از اذیت اهل ضلال نیاسودی اَنیسَت صدمات قویه بود و جلیست بلیات شدیده امیدواریم که این مشقات جسمانیه راحت و مسرت روحانیه آرد و این آتش سوزانِ عوانان روح و ریحانِ قلب و وجدان آرد این عسرت علت مسرت گردد و این زحمت باعث رحمت شود و این نقمت سبب نعمت جاودانی گردد و این تنگی سجن گشایش جهان الهی شود قسم بسلطان وجود و عالم غیب و شهود که این بلیات سبیل محبوب از جان عزیز تر است و از شهد و شکر لذیذتر    ع ع

امتحانات در امتحانات

دانش آموزان تازنین
درودها و شادباش های «ورقا» تقدیم شما باد.
خسته نباشید از درس خواندنها از امتحانات ... مرحبا بر شما، البته هنوز در مقطع دبیرستان امتحانات تمام نشده، امیدوارم بخوبی و در حد توان خود این مرحله را طی کنید و آماده استفاده از تعطیلات یک تابستان زیبا باشید.
وجود دشواریها و فراهم نبودن جوّی آرام و سالم که از لوازم برگزاری امتحانات نهائی است ، دستگیری یاران با وفای ایران تهدیدها، تحقیرها و بد رفتاریها و... خیلی آسیبهای دیگر هیچ یک نتوانست شما را از شوق درس خواندن و کسب مهارت برای خدمت به ایران عزیز منع نماید.واقعاً که استقامت و تلاش شما شایسته تحسین است .
آفرین صد آفرین.

تابستون اومده

دانش آموزان عزیز تر از جان 

تابستان با گرمای سوزانش رسید و خبر تمام شدن امتحانات نهائی و آماده شدن کارنامه ها را با خود آورد .واقعا که خسته نباشید بعد از مواجه شدن با خبرهای ناگوار دستگیری یاران عزیز ایران و حملات جدید به شکلهای مختلف به جامعه بهائیان ایران، خوب استقامت کردید مرحبا ، درود بر شما واقعا که روحیه خود را خوب حفظ کردید، به همه شما تبریک میگویم.تابستان رسید و ما ماندیم و یک فرصت بسیار بسیار عالی برای خود و هموطنان عزیزمون.به تابستان سه ماه تعطیلی هم میگویند ولی بعضیها  خیلی خوش شانس هستند و چهار ماه تعطیل هستند چون تا  اوّل دوّم خرداد امتحاناتشون تمام شده بود.

امّا امتحانات ، راستی چطور بود؟ خوشحالی یا ناراحتی؟ نگرانی...؟  کارنامتو گرفتی ؟ قبول شدی یا نه؟بهتره  کمی با هم صحبت کنیم .